Статьи о здоровье и медицине

Сучасні жінки, яким вже "дещо за сорок", частіше за все усвідомлюють, що цей вік не тільки дарує радості від професійного успіху і значних життєвих досягнень, але й наближає до особливих фізіологічних змін у функціонуванні організму, які можуть бути дуже неприємними. Як жінці зустріти новий період у житті без неприємностей у здоров’ї, рекомендує Тетяна Олексіївна Попова.

 

 

 

 

 

Тетяна Олексіївна Попова
к.м.н., гінеколог-ендокринолог,
керівник "Центру здоров’я жінки" клініки MDclinic

 

 

 Які симптоми вказують на наближення клімаксу?

 

Якщо спитати жінок старшого покоління – наших мам та бабусь, як вони відчували себе у тому делікатному віці, що передував клімаксу, вони певно згадають, що відчуття були, скажімо так, не дуже приємними. Але більшість з них навіть не подумали звернутися до гінеколога по допомогу. Дехто вважав, що це – цілком природні негаразди, а багатьом навіть на думку не спадало, що проблеми із зайвою вагою, тиском, тахікардією, загостренням хронічних захворювань можуть бути пов’язані з наближенням клімаксу.

А як сприймають відчуття вікових змін сучасні жінки? Чи звертаються вони до гінеколога із запитаннями про те, що можна зробити для полегшення цих неприємних відчуттів?

На відміну від 1997 року, коли я працювала в Центрі лікування патології клімаксу, зараз все більше й більше жінок не бажають миритися з клімаксом і хочуть залишатися красивими та здоровими. Хочуть зберегти соціальну і сексуальну активність та не залежати у житті від вікових змін у здоров’ї.

Іноді жінки приходять на прийом до гінеколога та від порогу заявляють, що в них вже мабуть почався клімакс, тому що десь прочитали про його ознаки та відчувають їх. Які симптоми дійсно вказують лікарю на те, що його пацієнтка таки наблизилась до клімактеричного періоду?

Спочатку змінюється менструальний цикл: його тривалість скорочується, затримки змінюються кровотечами, під час затримок з’являються перші вегетативні розлади – "припливи", підвищена пітливість, озноби, серцебиття, перепади артеріального тиску; порушується сон та псується характер – виникає дратівливість, плаксивість, схильність до депресії.

Сучасні засоби масової інформації дозволяють жінкам отримати будь-які відомості не тільки про симптоми клімаксу, але й про лікарські засоби, якими можна полегшити його прояви. Проте чи знають пацієнтки про замісну гормональну терапію? Що саме знають? Чи готові нею користуватись?

Пацієнтки зазвичай знають лише про те, що існує гормональна терапія (тобто як раз препарати ЗГТ) та різні засоби рослинного походження (які не є по суті замісною терапією). Більшість жінок починають розмову з того, що хотіли б обійтись без гормонів. Тому на прийомі доводиться пояснювати переваги та особливості одних та інших препаратів.

Правильно підібрані засоби ЗГТ здатні значно полегшити прояви перименопаузи.

У разі яких ще проблем із здоров’ям жінки, якій "дещо за сорок", допоможе замісна гормональна терапія?

Естрогени, які зникають з процесу обміну речовин після припинення функціонування яєчників, відіграють дуже важливу роль майже для всіх органів та систем жіночого організму. Окрім гарного самопочуття, доведено, що довготривалий прийом ЗГТ профілактує розвинення остеопорозу та хвороби Альцгеймера.

Які види ЗГТ зазвичай призначають лікарі українським жінкам? Що пропонують своїм пацієнткам гінекологи в інших країнах? Чи є різниця?

Існує три групи препаратів ЗГТ: для жінок в перименопаузі (під час їх прийому зазвичай є менструальноподібна реакція), для жінок в постменопаузі (під час прийому менструацій немає) та препарати для прооперованих жінок (коли видалені матка та яєчники). За кордоном лікарі використовують ще одну групу препаратів, які можна приймати навіть жінкам, у яких діагностовано та проліковано рак молочних залоз. Звичайні препарати ЗГТ таким пацієнткам протипоказані, але так звані SERM (селективні модулятори естрогенових рецепторів) приймати можна.

У яких випадках лікар-гінеколог рекомендує жінці замісну гормональну терапію, а коли – обов’язково призначає її за медичними показаннями?

Треба від самого початку усвідомити, що прийом ЗГТ – це терапія вибору жінки. Тобто це не лікування у чистому вигляді, а заміщення гормонів, які припинили вироблятись в організмі. Тож якщо жінка хоче – вона це приймає, а якщо ні – то живе за принципом "господь терпів і нам заповів". Якщо говорити про жінок, яким не можна приймати ЗГТ, – це може бути з приводу різних хвороб, як гінекологічних (РМЗ, великі лейоміоми, кісти тощо), так і загальних (перенесені тромбози, активна фаза гепатитів, пухлини печінки та інших органів і локалізацій).

Іноді пацієнтки гінеколога дуже хотіли б скористатися якимись лікарськими засобами, щоб полегшити симптоми перименопаузи, проте побоюються приймати гормональні препарати. Чи можливі ускладнення або небажані побічні ефекти від ЗГТ? Що робити жінці, коли їй здається, що від прийому призначених ліків "щось йде не так"?

Найбільш поширені проблеми адаптаційного періоду (перші 2-3 місяці прийому препаратів ЗГТ) – це болі та напруження в молочних залозах та невеличкі, як мазки, кров’янисті виділення. Зазвичай вони без всякого лікування зникають після адаптації організму до гормонів. Будь-які інші проблеми, що виникають, на порядок нижче за значущістю, і потребують уваги лікаря, що спостерігає за здоров’ям жінки. Більш за все жінки бояться виникнення раку молочних залоз. І дійсно, після 5-7 років безперервного прийому ЗГТ незначно підвищується рівень захворюваності на РМЗ, але зовсім не підвищується рівень смертності від цієї хвороби. Навпаки в когорті жінок, які приймають ЗГТ, більшість випадків припадає на початкові стадії хвороби. Пояснити це можна тим, що жінки, які приймають ЗГТ, більш прискіпливо ставляться до свого здоров’я та своєчасно роблять всі необхідні діагностичні процедури. Безумовно, якщо самопочуття під час прийому ліків турбує жінку, вона повинна негайно звернутись до лікаря.

Источник estet-portal.com

Добавьте в закладки чтобы не потерять / поделитесь с друзьями:


Мероприятия PRO

Пептиды vs ...

7 ноября впервые в Киеве состоится международная ...

Приглашаем на Grand ...

Grand Experts Meeting – объединённое мероприятие ...

I ежегодная ...

Дорогие коллеги и друзья! Приглашаем 21-22 ...

Дерматовенерологія в ...

Запрошуємо прийняти участь молодих науковців ...

Экспертное мнение

26.09.2017

Моделирование овала лица: гармония и красота

Красивое лицо – это собирательное понятие, в первую очередь, подразумевающее здоровье и молодость кожи, а

+ View

24.09.2017

Точки моделирования губ: секреты эффективной

Процедура коррекции губ в настоящий момент является одной из наиболее востребованных эстетических процедур,

+ View

21.09.2017

Корректируем стрии на коже: что может

На основании опросов большого количества женщин о том, что их не устраивает в собственной внешности,

+ View

О рубрике «Гинекология»

В разделе «Гинекология» рассматриваются самые распространенные заболевания и патологии, возникающие в организме женщины, затрагивающие прежде всего репродуктивную систему. Гинекологические заболевания, описания, случаи, симптомы, осложнения и опасности которых Вы найдете в разделе «Гинекология», включают в себя: вагинит, эндометриоз, миома матки, эндометрит, эрозия шейки матки, бесплодие и т.д. Особенности лечения данных проблем, а также рекомендации по их предотвращению также доступны в данном разделе наряду с информацией о беременности, методах контрацепции и прочих сугубо женских проблемах.

Подписка на новости


Кто вы:

 

Scroll to top